Co dělat ve 40-ce, abyste se i v 65-ce mohli užívat zdraví bez léků?

Jak si představujete svůj život v důchodu? Chcete se po A) hrát s vnoučaty, jezdit na výlety a užívat si zaslouženého odpočinku a zdraví bez léků, nebo po B) chcete se trápit se zdravým a nedokázat si užít ani jednu z těchto aktivit? Bohužel, většina lidí skončí u možnosti B). Ne proto, že by chtěli, ale proto, že nevědí, co mají dělat, aby byli zdraví. Většina z nich řeší problémy teprve tehdy, když je oheň na střeše. Jdou k doktorovi, dostanou nejprve jedny léky, potom další… Dokud zcela nezapomenou na to, jaký je to vlastně pocit být zdravý. V tomto článku vám ukážu, co můžete začít dělat již dnes, abyste si mohli v budoucnu užívat stříbrný věk naplno a byli zdraví i bez léků.

Skutečně žijete zdravě?

Ve videu jsou znázorněny 2 možnosti každého z nás = vitalita nebo nemoc. Pokud si myslíte, že se vás to netýká, zamyslete se nad tím, jestli náhodou nepatříte do skupiny lidí, kteří řeší problémy až když je oheň na střeše. Jak jsou na tom nyní vaši rodiče, prarodiče? Zařadili byste je do skupiny A), nebo skupiny B)? Jste dnes zdravější, než byli oni ve vašem věku? Žijete zdravěji?

Bohužel průzkumy o zdravém životním stylu říkají, že obecně dnes žijeme méně zdravě, než naši rodiče či prarodiče. Méně se hýbeme, jíme méně kvalitní, průmyslově zpracované potraviny.

Dobrá zpráva je, že máte stále na výběr. Stále pro sebe můžete něco udělat, abyste se dostali z možnosti B) na možnost A). I vaši rodiče ji ještě mají.

Jak? Odpověď se skrývá na vašem talíři.

Důležitá složka potravy, na kterou se zapomnělo

V článku „Moderní potraviny vám škodí! Co říkají odborníci?“ jsme se věnovali této problematice podrobněji. Dnešní rychlá doba si vyžádala, aby byly potraviny průmyslově zpracovány. Aby jich bylo víc a aby byly levnější. Volně žijící zvířata mají dostatek pohybu a jedí čerstvou trávu. Ty průmyslově chované se krmí zmeskou a pohybují se jen tolik, kolik jim dovolí klec. A protože samotná zvířata nežijí zdravě, ani produkty z nich už nejsou zdravé.

Takže pokud nekupujete maso, vajíčka a mléko z domácího chovu, prakticky nemáte jak dodat vašemu tělu všechny látky, které potřebuje. I taková je doba, ve které žijeme. Naštěstí existují způsoby, jak si tyto živiny do těla doplnit a být opět zdravý. Já se odvolávám na lékaře, kteří se věnují prevenci zdraví celý život – mají už kolem 70 let a za sebou bohatou praxi. Jsou to:

1, Prof. Dr. Paul Clayton
2, Prof. MVDr. Jiří Ruprich, CSc.
3, Prof. MUDr. Zdeněk Zadák, CSc.
4, Prof. Dr. Václav Větvička, PhD.
5, MUDr. David Frej

a další, kteří se zabývají prevencí zdraví a výživou. Pokud vás tato problematika zajímá více, přečtěte si článek: „Moderní potraviny vám škodí! Co říkají odborníci?“.

Nedostatek Omega 3 kyselin způsobuje, že naše buňky nedokážou přijímat živiny pro správné fungování našeho těla

Ve videu níže uvidíte 2 buňky – nalevo nemocná, napravo zdravá. Všimněte si, že nemocné, resp. v dnešní době „běžné“ buňky, mají sníženou funkci přijímání živin. Způsobuje ji nepoměr mastných kyselin omega 6 : omega 3, který je zapříčiněn zejména nedostatkem omega 3 kyselin v průmyslově zpracované potravě, kterou jíme.

Všimněte si, jak to ovlivňuje všechny funkce v našem těle. Od funkce mozku a orgánů, přes klouby a svaly, až po zdraví pokožky a vlasů.

Propustnost buněčné membrány – Co se stane, když naše buňky nedokážou správně přijímat živiny?

Buněčná membrána zjednodušeně funguje jako takové sítko. Čím větší mezery, tím více živin přes ně přejde (ven i dovnitř).

1. Vynikající propustnost buněk

Přes dobře propustné sítko přejdou živiny rychle, vstřebou se, bez problémů vyplaví odpad. (Znázorněno zelenou barvou).

Bunková membrána - výborné - zdravie bez liekov

2. Dobrá propustnost buněk

Menší mezery znamenají, že se vstřebá méně živin a méně odpadu se z buněk vyplaví ven. V praxi si to můžete představit, jako byste z každého jídla, které si připravíte, mohli sníst jen polovinu. (Žlutá barva)

Bunková membrána - dobrá - zdravie bez liekov

3. Špatná propustnost buněk

Představte si, že jdete scedit těstoviny tak, že na spodku hrnce si uděláte malou dírku. Bohužel, takto vypadá průměrná buňka průměrného člověka ve 21. století. Vstřebá se do ní jen minimum živin a odpad se nemá kudy vyplavit ven. (Červená barva)

Bunková membrána - zlá - zdravie bez liekov

Otestoval jsem 250 lidí – Všichni v červených barvách

Na propustnost buněčné membrány a poměr omega 6: omega 3 se v mém okolí otestovalo více než 250 lidí (tabulka níže). Jsou tam zastoupeny ženy i muži v mladém věku, na první pohled zdraví lidé. Nejnižší hodnota, kterou tam uvidíte je 13:1, nejvyšší 25,8:1.

Zdravie bez liekov - výskum - chronicky zapal

Prohlédněte si průměrné výsledky vašich vrstevníků v tabulce. Vaše výsledky budou pravděpodobně v podobných číslech. Pokud se chcete otestovat i vy, tady je odkaz na nákup testu. Pokud bude váš první test v normě, firma vám vaše peníze vrátí zpět. Nejvýhodnější způsob, jak si test zakoupit je, pokud si jej koupíte spolu s oleji. Na vysvětlení, jak získat test, co nejlevnější, jsem pro vás nahrál video.

Výsledky testů jsou znepokojující! Co to znamená a jak to změnit?

Hladina poměru omega 6: omega 3, vyšší než 4:1, může způsobovat vážné zdravotní problémy, které se společně nazývají chronický zánět. O tom, co chronický zánět způsobuje, se dozvíte více od MUDr. Freje v následujícím videu.

Jak se vyhnout chronickému zánětu a doplnit živiny, které nám chybí?

Chcete-li se chronickému zánětu vyhnout, nebo se z něj vyléčit, máte 2 možnosti:

  1. Změňte stravu. Vařte více z plodů přírody a domácích výrobků. Omezte sladkosti. Nepijte alkohol. Jezte více ryb a mořských plodů, bohatých na omega 3 mastné kyseliny. Jezte méně vysoce zpracovaných potravin a polotovarů. Snižte příjem potravin bohatých na omega 6 mastné kyseliny, jako jsou slunečnicový olej, kukuřičný olej a sójový olej.
  2. Jezte to, co dosud (co vám chutná) a doplňte to o látky, které vám chybí doplňky výživy. Základní látkou, která v dnešní stravě chybí, jsou omega 3 mastné kyseliny. Pozor však na běžné omega 3 doplňky stravy, které znáte z reklam. (Chcete-li zjistit, jaké látky vám ve stravě chybí, doporučuji udělat si test, který jsem zmiňoval výše).
  3. Kombinace obou

Nejúčinněji vyrovnáte váš poměr omega 6: omega 3 mastných kyselin pomocí balančního oleje od firmy Zinzino, který doporučuje i Dr. Paul Clayton (1/100 top doktorů na světě).

Pokud si chcete Balance Oil zakoupit, můžete tak učinit přímo na této stránce. Tlačítko vás přesměruje na eshop výrobce, takže získáte nejlepší cenu. Nejvýhodnější balíček získáte, pokud si oleje předplatíte spolu s testy.

Vybrat si můžete ze 3 druhů Balance oleje:

BalanceOil+

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Essent

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Vegan

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

Proč užívat balanční olej, když v lékárně mají omega 3 doplňky za 125 korun?

Omega 3 výživové doplňky patří mezi nejprodávanější doplňky stravy po celém světě. Přesto většina z nich nepřináší téměř žádné výsledky. Neobsahují totiž důležité látky, které jsou potřebné k tomu, aby se omega 3 kyseliny v těle aktivovaly a přinesly požadovaný efekt. To znamená, že pokud si koupíte běžné doplňky stravy s nápisem „Omega 3“, koupíte si v podstatě něco jako gumové bonbóny s příchutí rybaci. Více se dozvíte v článku „Proč samotná Omega 3 neúčinkuje“.

Pokud to se svým zdravím myslíte vážně, investujte do kvalitních doplňků výživy značky Zinzino. Důkazem jejich funkčnosti je nespočet pozitivních ohlasů lidí z celého světa. Některé z nich naleznete také na tomto webu v sekci reference. Dovolím si tvrdit, že nebýt těchto olejů, dnes byste tento článek nečetli – zachránili mi život.

Pokud byste stále zvažovali klasické „Omega 3“ bonbóny, pořiďte si raději 2-3 konzervy tuňáka. Na vaše zdraví to bude mít podobný efekt.

O tom, zda si vyberete možnost A) nebo B) rozhodujete právě teď

O vašem zdraví rozhodujete vy sami. V tomto článku jsem vám ukázal cestu, kterou jsem se vydal i já. První infarkt jsem měl ve 37 letech, druhý ve 42 letech. Později jsem začal užívat Balance Oil. Dnes je mi přes 60 a moje zdraví je na tom lépe, než kdy předtím, díky čemuž si mohu svůj život užívat bez omezení as úsměvem na tváři. A to přeji každému z vás. Rozhodněte se správně.

Vybrat si můžete ze 3 druhů Balance oleje:

BalanceOil+

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Essent

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Vegan

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem
Chronický zápal