O mně

Můj příběh, nebo jak jsem měl 4 krát štěstí.
Budu ho mít i příště?

Kdo jsem?

Jmenuji se Miloš Horvát. Jsem normální člověk jako každý jiný. S radostmi a starostmi. Znáte to. Žijete si svůj život, pracujete/podnikáte, a přitom řešíte své problémy. Nikdy jsem si však nemyslel, že když mi bude 37 let, dostanu infarkt. Nikdo to nečeká. Alespoň ne tak brzy.

Můj otec v jeho 84 letech zemřel na infarkt. Byl to v pořadí už druhý či třetí, nevím přesně. Máma měla také infarkt i mozkovou příhodu. Moje sestra také. Ale nikdo z nich však ne tak brzy. Proto mě to pořádně vylekalo. Kdybych jen věděl, že to nebylo naposledy…

Druhý infarkt přišel o 5 let později, v mých 42 letech. Tak to jsem už opravdu nečekal. Víte… když ležíte týden na JIS-ce, začnete opravdu přemýšlet nad svým životem.

V hlavě vám krouží myšlenky: „To už teď? Tak mladý? Co s tím budu dělat? Počas prekladu sa vyskytla chyba. Skúste neskôr prosím. Ak problém pretrváva, kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára.

Proč to dělám?

O 10 let později, Valentýn, Já – 52 let

Kolaps. Byl jsem tehdy v kuchyni. Přišlo to z ničeho nic. Veškerý ten stres kolem podnikání způsobil, že jsem zkolaboval, padl na zem a rozbil si lebku. Valentýnskou noc jsem místo se ženou strávil se záchodovou mísou. Celou noc jsem vracel…

Při jedné takové návštěvě jsem odpadl podruhé. Měl jsem však štěstí, protože jsem dopadl vždy na tvář, takže ty zvratky byly vedle mě. Moje léčba byla komplikovaná…

Čekala mě operace mozku. Nic příjemného. No víte, co bylo nejhorší ze všech zdravotních problémů? Syndrom vyhoření.

Bylo mi 53 a nic mě nebavilo…

Bylo mi 53 a nic mě nebavilo. 2 roky jsem užíval léky. Situace se zlepšila. Psychiatrička mi léky vysadila. Můj problém se však vrátil, a tak přišly na řadu druhé, třetí a nakonec čtvrté léky. Vždy stejně. Řeknete si: „K čertu to se těch léků už nikdy nezbavím?“

A tady najednou potkáte lidi. Nejdříve jednoho, za pár měsíců druhého. Začnou vám říkat něco o doplňcích výživy. Nejprve tomu nerozumíte. Jaký doplněk? K čemu je to dobré? Člověk, který se živil tím, že měl pizzerii, vám řekne, že tyto a tyto doplňky tvoří 80 % obratu firmy zaměřené na prevenci zdraví.

Mám mu věřit? Nemám mu věřit? Otevřeně byl jsem psychicky na dně… A tající stébla chytá… Tak jsem si je objednal.

Čo spôsobuje chronický zápal?

Téměř jsem prodal firmu

Mezitím, co jsem 2 roky bojoval se syndromem vyhoření, jsem se v roce 2013 poradil s člověkem, který mi říkal, abych se zbavil mé firmy, že se mi uleví. Shodím si z krku ten BALVAN co mě těží. Já jsem ho poslechl a měl jsem celkem 3 nabídky od firem, které měly zájem koupit mou firmu. Vydechl jsem si. Byl jsem totiž zadlužený. V roce 2012 mi po krizi a dopadu z roku 2008 zkrachovala jedna firma a zůstaly mi po ní dluhy. V září, a to na významné datum 11. září 2014, jsem se dohodl s kupcem který měl zájem odkoupit mou firmu.

Hurá sláva. 16. 9. jsem se setkal s člověkem, který mi doporučil doplňky výživy. Tak jsem si je objednal a začal užívat. Mezitím se zájemce o koupi mé firmy však nějak do koupě nerhnul.

Nečekaný obrat

V listopadu přišlo něco, v co jsem už pomalu přestal doufat. Můj psychický stav se zlepšil. Kupci jsem řekl, že když se k tomu nemá, firmu neprodávám.

Opravdu šťastný konec. Šťastný iv tom, že můj příběh píšu v roce 2021, kdy jsem už v řádném důchodu, ale pokračuji v podnikání dál.

Stačilo opravdu jediné setkání. Jedna dobrá rada. Jeden doplněk výživy. Setkání, na kterém jsem obdržel informaci, trochu vzdělávání o významu výživových doplňků, a můj zdravotní stav se zlepšil.

Zajímavé je, že v roce 2018 mi jeden z mých kamarádů řekl: „Víš Miloši, dobrovolně se ti přiznám, měl jsi špatné období. Působil jsi navenek tehdy tak, že když jsem tě potkal ve městě, vyhnul jsem se ti. Byl jsi hromada neštěstí.”

Štěstí je třeba jít naproti

Od roku 2014 se vzdělávám v prevenci zdraví. Už nechci zanechat svůj osud náhodě a štěstí. Štěstí je třeba jít naproti. Já jsem měl štěstí, ale co když ho vy mít nebudete?

Nenechávejte svůj osud na štěstí. Myslete na své zdraví Vedle vzdělávání jsem poznal množství firem a produktů. Začátkem roku 2020 jsem se poprvé setkal s termínem CHRONICKÝ ZÁNĚT.

Co všechno jsem se dozvěděl se pokusím popsat na této webové stránce. Za co všechno může chronický zánět, který máte možná i vy v sobě. Dřímá ve vás a čeká. Najednou se projeví, a vy budete překvapeni jak jsem byl já v mých 37 letech a opakovaně ve 42.

Radu, která pomohla mně, jsem se rozhodl šířit dál

Závěr mého příběhu je, že z díků za to, že jsem se setkal v roce 2014 se dvěma lidmi – nejprve s Lucií a potom s Ľubomírem – kteří mi pomohli, jsem se rozhodl jejich radu šířit dál.

Pomáhat lidem, kteří jsou v situaci, kdy jsem byl i já. Proto ačkoli se já živým nadále tím co jsem vystudoval, poskytuji informace a znalosti, které jsem získal za poslední roky, lidem a informuji je aby nečekali, že jim pomůže ŠTĚSTÍ, jak pomohlo mně.

Ani mně, ani vám už štěstí nemusí pomoci, pokud s sebou něco neuděláme. Takže pojďme společně tomu ŠTĚSTÍ naproti. Jak? O tom je právě tato stránka.