Chronický zánět – Co to je?

Pokud je něco chronického, znamená to, že se to děje opakovaně a dlouhodobě.

Zánět může nastat, pokud se poraníte, případně se na nějaký podnět ve vašem těle spustí ochranný mechanismus, kterým vaše imunita chrání dané místo.

Je jedno jestli se říznete, popálíte, udeříte, špatně stoupáte a na noze se okamžitě projeví poškození zánětem. Poraněné místo, spolu s okolím Vám oteče, nalije se kolem něj více tekutin, je teplejší na dotek atp.

Co způsobuje tento akutní zánět? Jaké látky se na tom podílejí?

Samozřejmě je to složitější proces.

Zjednodušeně:

Jedna z mnoha mastných kyselin začne plnit její roli. Tou je chránit organismus tím, že vytvoří zánět přesně tam, kde je potřeba. Tou látkou je Omega 6 mastná kyselina. Je to její úkol. Ona je PRO-zánětlivá. Proto ji potřebujeme mít v patřičném množství v našem těle.

Po nějaké době se poranění zahojí a nastupuje druhá mastná kyselina. Jmenuje se Omega 3 a je PROTI zánětlivá. Jejím úkolem je vyvažovat roli Omega 6. Aby to dokázala, měla by se v těle nacházet spolu s Omega 6 v rovnováze.

Za rovnováhu se považuje stav vyjádřený poměrem Omega 6 : Omega 3.

Ten měli naši předkové 1:1, čili naprosto stejné množství Omega 6 a také Omega 3.

Podle jiných zdrojů – firma Zinzino – je dobré, aby byl tento poměr rovný, nebo menší než 3:1. Podle WHO je stanovena optimální hodnota pod 5:1.

Co se stane, když máte ve vašem těle jinou hodnotu?

Je velký předpoklad, že máte v těle CHRONICKÝ ZÁPAL – tedy dlouhotrvající a opakovaný stav, který může po celý život pouze dřímat a nijak se neprojeví. No může se projevit, a to doslova z večeře do rána.

Jak se projeví chronický zánět?

Různé. Na to nelze jednoznačně odpovědět. No jednoznačně se dá říci, že pokud ho máte, je vysoká pravděpodobnost, že Vás navštíví nežádoucí problém v podobě některých chorob o kterých píší a natáčejí videa odborníci.

Těch odborníků je několik. Já zmíním dvou z nich.

1. MUDr. David Frej

On na jeho webu, zda Youtube kanálu se věnuje obecně prevencí zdraví. O chronickém zánětu. Pan doktor Frej o chronickém zánětu hovoří jako o TICHÉM ZABIJÁKOVI.

Pokud máte zájem podívejte se na jeho videa, nebo si pořiďte jeho knihy.

I tyto obrázky jsou z videa přednášky pana doktora o které píšu výše. Dávám je zde proto, abyste si našli důvod prohlédnout to video od pana doktora. Kromě obrázků se dozvíte také komentář k nim.

2. Dr. Paul Clayton

Dr. Paul Clayton se věnuje se kromě jiných záležitostí také chronickému zánětu. Je to Britský lékař a vědec, farmakolog a je odborníkem na výživu.

On v jeho videu vysvětluje chronický zánět takto

Pokud si uděláte závěr podle obou lékařů tak Vám vyjde, že mnoho lidí neví jaký je jejich poměr OMEGA 6 : OMEGA 3, a tudíž nemají informaci o tom, zda jsou mimo ohrožení.

Tento poměr závisí na 4 druhech kyselin Omega 6 a 4 druhech kyselin Omega 3.

Podle dosavadních testů krve, lidem chybí nejvýše tyto 2 mastné kyseliny EPA a DHA. Tomuto se věnuji v dalším blogu na této webové stránce.

Jak doplnit v těle EPA a DHA mastné kyseliny?

  1. Změňte stravu. Sledujte co konzumujete, co tvoří váš jídelníček.
  2. Přidejte si do stravy doplňky výživy – více se o nich věnuji v jednotlivých blozích
  3. Kombinace obou možnosti.

Podívejte co všechno ovlivňuje Omega 3:

Nerovnováha omega 6 a Omega 3 mastných kyselín
Počet úmrtí a ich príčiny

Vybrat si můžete ze 3 druhů Balance oleje:

BalanceOil+

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Essent

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

BalanceOil+ Vegan

Nejčastěji kupovaný produkt značky Zinzino.

Nyní ve zvýhodněném balení se 2 testy.

Mám zájem

Napište mi

Máte-li dotazy ohledně užívání Zinzino produktů, partnerství nebo chcete slyšet mé vlastní zkušenosti, napište mi. Obratem vám rád odpovím.

Chronický zápal